O projektu

TV PRO DĚTI je nový projekt, určený zejména českým a slovenským divákům, a to od narození, až po náctileté. Vysílání bylo zahájeno 5. října 2020. Stanice je dostupná prostřednictvím Youtube kanálu TV PRO DĚTI.

Program nabídne vlastní pořady, které naučnou formou tématicky, hudebně a pohybově zajistí dětem zábavu. Každý týden v úterý v 18:15 bude premiérově vysílána jedna nová písnička a ve čtvrtek v 18:15 jedna pohádka. V současné době tento kouzelný svět hudby a pohádek funguje jako You Tube kanál, ale do budoucna má ambici se stát internetovou televizí s nejrůznějšími pořady pro děti. Zatím jsou vysílány pořady Muzíček a Pohádky Tety Květy.

Pohádky a písničky pro všechny dětičky přináší poučné příběhy. Písničky z Muzíčku zpívané Fidlíkem a Violenkou jsou chytlavé a napsané hezkou a bohatou češtinou. Rozvíjejí dětskou představivost a kreativitu. Originálně a moderně zpracované pohádky od Tety Květy jsou vyprávěny zcela jinou formou, než na co byly děti doposud zvyklé.

„Mladá generace v dnešní době sleduje převážně internet, proto je nutné jí nabídnout kvalitní obsah, na který se bude chtít pravidelně dívat. TV PRO DĚTI chce v bezpečném prostředí prezentovat to nejlepší z televize i internetu," říká Lešek Wronka, česko-polský hudební producent,
skladatel, textař a autor TV PRO DĚTI.

Tvůrci

Autor projektu: 
Lešek Wronka
Režie: 
Matěj Pichler
Hudba a scénář: 
Lešek Wronka
Text písniček: 
Tomáš Choura
Autor pohádek: 
Magdaléna Wronková
Scénografie: 
Štěpán Kuklík
Kostýmní výtvarnice: 
Dominika Pichler
Choreografie: 
Karolína Ježková
MUAH artist: 
Lucie Červíková
Kamera: 
Aleš Hart
Střih: 
Jakub Vansa
Sbor: 
Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu, dirigent Věra Hrdinková
Výkonná produkce: 
Drive Film Factory s.r.o.
Producent: 
Lešek Wronka, Lewron Music Center s.r.o.